Lietuvos nepriklausomybės 101 - ųjų metinių minėjimas

Lietuvos Laisvę Vilkijos krašte šventė visi – ir garbingo amžiaus bendruomenė ir jaunimas ir patys mažiausieji mūsų valstybės piliečiai. Po šv. mišių, Vilkijos šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje, aidint jausmingai fleitų melodijai, vietos bendruomenei ir svečiams sugiedojus ,,Tautinę giesmę“, Lietuvos Šaulių Sąjungos garbės sargybos kuopos šauliai salvėmis – už Lietuvos laisvės kovotojus, už lietuvių tautą ir už Lietuvos valstybę iškilmingai pagerbė Vasario 16-ąją.
Po šv. mišių, Vilkijos šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje, aidint jausmingai fleitų melodijai Lietuvos Šaulių Sąjungos garbės sargybos kuopos šauliai salvėmis – už Lietuvos laisvės kovotojus, už lietuvių tautą ir už Lietuvos valstybę iškilmingai pagerbė Vasario 16-ąją.
Mažiesiems šventės dalyviams paleidus į vaiskų dangų taikos balandžius, buvo duotas startas ,,Šv. Jurgio – Vasario 16-osios“ bėgimui.

Į istorinį Ringovės piliakalnį su Lietuvos, Kauno rajono, miesto, apylinkių, Vilkijos gimnazijos vėliavomis skubėjo įvairaus amžiaus Vilkijos krašto gyventojai, lydimi jaunųjų Lietuvos Šaulių Sąjungos narių. 2-3 metų amžiaus bėgimo dalyvius nuotaikingai vežimėliuose vežė jų tėveliai ir mamytės.

Prie degančio laužo, vilkijiečiui Kęstučiui Markevičiui priminus Ringovės piliakalnio istorinę praeitį, visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti įspūdingais atminimo medaliais. Šventės dalyvius sveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas, tarybos narys Justinas Urbonavičius, Vilkijos miesto ir apylinkių seniūnai Kazys Bačėnas, Arūnas Bačiūnas.

Karšta arbata, gardžios vaišės, šilta saulutė, prasmingas muzikinis fonas, draugų ir pažįstamų ratas, puiki šventinė nuotaika sulaikė renginio dalyvius vienoje iš gražiausių Vilkijos krašto istorinių vietų ne vienai valandai. Šventės organizatorių vardu nuoširdus AČIŪ – Vilkijos miesto ir apylinkių bendruomenėms, renginio savanoriams, Lietuvos Šaulių Sąjungai, rėmėjui UAB ,,Ecowood“ už visokeriopą pagalbą organizuojant 101-ąjį Lietuvos gimtadienį. Laima Borovaja, Vilkijos kultūros centro direktorė. .

Ringovės piliakalnio prieigose bėgimo dalyvių laukė Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono (toliau – JVIB) kariai. JVIB viešųjų ryšių karininkas kapitonas Juozas Tamulynas pristatė ginkluotę, demonstravo modernią įrangą, skirtą spec. uždaviniams įgyvendinti, supažindino su sprogmenų paieškos šunų programa.

Straipsnio autorė Laima Borovaja, Vilkijos kultūros centro direktorė. .